GİRESUN KEŞAP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEŞAP FEN LİSESİ STEM’SİZ KALMADI

Keşap Fen Lisesince hazırlanan ve AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2017 çağrı döneminde hibeye hak kazanan "STEMSİZ KALMA NE OLUR EĞİTİMLE SENİN DE OLUR" adlı projenin hareketlikleri tamamlandı.
KEŞAP FEN LİSESİ STEM’SİZ KALMADI

 

            Finansmanı Avrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından sağlanan proje kapsamında Keşap Fen Lisesi idareci ve öğretmenleri Almanya ve Avusturya’ya toplamda üç akış gerçekleştirdiler. Biri işbaşı gözlem şeklinde olan hareketliliklerin diğerleri kurs şeklinde gerçekleşti. Projenin amaçları arasında;

-Avrupa 2023 Stratejisi Çerçevesi kapsamında belirtilen önceliklerden; temel becerilerin geliştirilmesine, öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin güçlendirilmesine ve daha iyi tanınmasına,

-Kurumların kapasitesini ve uluslararası boyutunu geliştirmeye 

-Dil ve kültürler farklılık alanında farkındalığı teşvik ederek dil öğretimi ve öğrenimi konusunda iyileştirmeye katkı sağlamak yer alıyor.

Bunun yanında katılımcılar gittiklerin ülkelerin yaşamları, kültürleri ve değerlerini yakından tanıma fırsatı buldular. Katılımcı öğretmenler hareketliliğin kendilerini zenginleştirdiğini, kültürel anlamda da büyük katkı yaptığını belirterek kendi branşlarıyla ilgili gördükleri iyi uygulamaları da derslerinde uygulayacaklarını dile getirdiler. Hareketliliklerin eğitim öğretim alanında olduğu kadar kişisel gelişimlerine, birlikte çalışabilme, organizasyon becerisi, çözüm bulma ve üretkenlik gibi birçok alanda faydalı olduğu görüşü bütün katılımcılarda ortak yön oldu. Ayrıca tüm katılımcılar katılım belgeleri ve europass belgeleri verildi.

Eğitimlerini tamamlayan okul idareci ve öğretmenleri hareketliliklere başlamadan önce bilgilendirdikleri İlçe Kaymakamı Rasim BELGE, Belediye Başkanı Mehmet EMÜR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih AYKIT’ı hareketlilik sonrası da ziyaret ederek bilgi verdiler. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde hareket eden okul yönetimi, STEM konusunda katılımcıların edindiği bilgi ve becerileri yaygınlaştırma faaliyetleri çerçevesinde ilçemizdeki diğer okullarda eğitim vererek paylaştılar. Velilere de bir sunum gerçekleştiren katılımcı öğretmenler STEM’in öğrencilere nasıl katkı sağlayacağını uygulamalı anlattılar.  Öğrenciler de uygulamalı işledikleri derslerin hem eğlenceli geçtiğini hem de öğrenmenin daha kalıcı olduğunu dile getirdiler. İdareci ve öğretmeneler, hareketlilik öncesi ve sonrasında, devam eden yaygınlaştırma faaliyetleri çalışmalarında desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamı Rasim BELGE, Belediye Başkanı Mehmet EMÜR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih AYKIT’a teşekkürlerini ifade ettiler. Kendileri açısından projenin bitmediğini kazanımlarve öğrendiklerini hem öğrencilere hem de verilecek seminerlerle diğer öğretmenlere aktarmaya devam edeceklerini belirttiler.

10-10-201810-10-201810-10-201810-10-201810-10-201810-10-2018

Bozkurt Mah. Hükümet Cad. NO 18 Kat 4 Yeni Hükümet Binası Keşap / GİRESUN - 0 454 641 23 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.