GİRESUN KEŞAP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEŞAP FEN LİSESİ ERASMUS+ STEM PROJESİNDE MEYVELERİNİ ALMAYA BAŞLADI

Keşap Fen Lisesi, Uluslararası ve ulusal bilimsel etkinliklerde öğrencilerilerle hazırlanan STEM yaklaşımına uygun projelerle adından söz ettiriyor.
KEŞAP FEN LİSESİ ERASMUS+ STEM PROJESİNDE MEYVELERİNİ ALMAYA BAŞLADI

      1. ULUSAL LİSE ÖĞRENCİLERİ KONGRESİ (ULOK-2018)

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erasmus+ Programı Ana Eylem 3 Politika Reformlarına Destek: Yapılandırılmış Diyalog Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcılar Arasındaki Toplantılar kapsamında desteklenen ve “Sosyal Hayata Aktif Katılımda Bilimsel Düşüncenin Rolü: Söz Gençlerin” isimli projenin hibe desteğiyle yürütülecek olan 1. Ulusal Lise Öğrencileri Kongresinde okulumuz öğrencilerinin STEM yaklaşımına uygun olarak hazırladığı 4 adet projemiz kabul edildi.


17-10-2018 

17-10-201817-10-201817-10-201817-10-2018

             

         2.TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ ŞANLIURFA ULUSLARARASI STEAM YARIŞMASI

Öğrencilerin STEAM yaklaşımına uygun olarak bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik dallarında yeteneklerini perçinlemek, ilgi uyandırmak, STEAM materyalleri ile özgün ürünler tasarlamalarına olanak sağlamak, birden çok disiplinden yararlanarak ürün çıkarmalarına imkan vermek, öğrencilere bilimsel süreç basamaklarını uygulayabilecekleri bir alan oluşturmak, STEAM disiplinleri alanlarında farkındalık oluşturmak amacıyla Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STEM Eğitimcileri Derneği öncülüğünde Şanlıurfa Valiliği, GAP Bölge Kalkınma İdaresi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen STEAM Yarışmasında öğrencimizin hazırlamış olduğu "Akıllı Market Arabası"adlı proje kabul edilerek yarışmaya çağrılmıştır.

17-10-2018

 

Bozkurt Mah. Hükümet Cad. NO 18 Kat 4 Yeni Hükümet Binası Keşap / GİRESUN - 0 454 641 23 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.